Korduma kippuvad küsimused

Korduma kippuvad küsimused

Korduma kippuvad küsimused: kuidas kiirlaenu taotleda jms

Kuidas kiirlaenu taotleda?

See kuidas kiirlaenu taotled sõltub suures osas laenuandjast. Internetis taotlust esitades täidad taotlusvormi ning allkirjastad laenulepingu näiteks id-kaardi või mobiil-id’ga. Laenuandja esinduses taotlust esitades peaksid laenuandja nõutud dokumendid endaga kaasa võtma ning lepingu kohapeal allkirjastama.

Kuidas saan kindel olla, et laenan usaldusväärselt ettevõttelt?

Esmalt veendu, et laenuandjal on finantsteenuste osutamiseks luba ja teenust osutades järgitakse Eesti seadusi. Lisaks võid otsida sõltumatuid kasutajate hinnanguid internetist, et näha millised kogemused ettevõtte varasematel klientidel olnud on. Vaata ka seda kui lihtne on laenuandjaga soovi korral ühendust saada.

Mul ei ole pangakontot? Kas mul on sellest hoolimata võimalik kiirlaenu saada?

Mõned laenuandjad pangakonto olemasolu ei nõua, seega on küll võimalik. Küll aga võidakse laenu sularahas väljastamise eest nõuda täiendavaid teenustasusid, seega enne laenu võtmist tutvu hoolikalt laenu tingimustega.

Kas laenuandjad näevad minu maksehäireid?

Jah, üks mida laenuandja taotleja juures pea alati kontrollib on maksehäirete olemasolu. Kahjuks on võimalused kiirlaenu taotlemiseks maksehäiretega sisuliselt nullilähedased.

Miks laenuandjad küsivad minu pangakonto detaile?

Reeglina küsitakse pangakonto infot selleks, et kinnitada konto kuhu sinu taotletud raha ülekandena saata, kui laenuotsus positiivseks osutub.

Kui kaua pean kiirlaenu tagasi maksma?

See sõltub laenu tingimustest ja sinu valikutest laenuandja juures, mille laenu taotledes tegid. Kiirlaenude laenuperioodid on reeglina suhteliselt lühikesed – kui vajad laenu pikemale perioodile ning suuremas summas, kaalu väikelaene.

Mul on hädaolukord – kas saan kasutada väikelaenu?

Elus võib ette tulla ootamatusi ning alati ei pruugi jätkuda vaba raha, et nendega toime tulla. Väikelaen võib selliste olukordade tarbeks hästi sobida, kuid enne laenu võtmist tutvu laenu tingimuste ja sellega kaasnevate kohustustega.

Mida teha kui mul on raskusi kiirlaenu tagasimaksetega?

Esimese asjana peaksid kontakteeruma oma laenuandjaga, et välja selgitada võimalused mida sulle pakutakse. Mõnede laenude puhul on võimalik võtta näiteks maksepuhkust, et pisut lisaaega võita rahaasjade korrastamiseks.

Kui tihti saan võtta kiirlaenu?

See kui tihti saad võtta kiirlaenu oleneb sinu maksekäitumisest, maksehäiretest, sissetulekust, laenude osakaalust sinu sissetulekust ja laenuandjate laenutingimustest. Suurem tõenäosus on teist laenu saada uue laenuandja juures taotlust esitades.