skip to Main Content

Väikelaen

Väikelaen sobib remondi- või tervisekulude katmiseks, toodete ostmiseks või näiteks puhkusereisi eest tasumiseks. Võrdle parimaid väikelaene Eestis ning alusta taotlemist kohe.

Laenusumma:123
Laenuperiood:123
Show more results

Väikelaenud internetist

Plaanid pulma? Oled alustamas uut äri? Tahad osta uut diivanit? Väikelaen võib olla sulle sobiv lahendus suurte ühekordsete kulude katmiseks.

Väikelaen on raha mida laenad interneti laenuandjatelt või pankadelt ning mida maksad tagasi koos intressidega reeglina igakuiste maksetena. 

Pakutavad summad, laenuperiood, intressimäärad ja tasud võivad laenuandjate vahel märgatavalt erineda. Ühtlasi mängivad laenu kulukuse juures rolli sinu sissetulek, olemasolevad võlad ja maksekäitumine.

Koostasime sinu jaoks ajakohase väikelaenude võrdluse koos käesoleva juhendiga, et aidata sul leida sinu jaoks parim võimalik väikelaen.

Milleks väikelaenu kasutada võib?

Väikelaenu võib kasutada tahes milliste kulude katmiseks või isegi võlgade konsolideerimiseks. Loe lähemalt meie alljärgnevast ülevaatest kuidas väikelaene kasutada võib, kuidas oma finantskohustustest kinni pidada ning oma oste rahastada.

Kas väikelaen sobib mulle?

Väikelaenud saavad abiks olla kui sind ootavad kulutused milleks parasjagu raha käepärast ei ole. Küsi endalt järgnevad küsimused, et hinnata kas väikelaen võiks olla sulle sobiv laenutoode:

 1. Kui palju raha mul tarvis on? Väikelaenud sobivad üldiselt peamiselt suuremateks ühekordseteks kulutusteks, kuna need makstakse välja ühekordse summana ning pakutavad laenud algavad reeglina umbes 500€’st.
 2. Kas mul on piisavalt aega? Väikelaenude laenuprotsess võib võtta pisut kauem kui näiteks kiirlaenudel – arvesta reeglina vähemalt ühe tööpäevaga, et taotlus läbi vaadataks ning laenuotsus langetataks.
 3. Kas ma vastan laenu nõuetele? Väikelaene võib olla keeruline saada juhul kui oled näiteks töötu või füüsilisest isikust ettevõtja. Laenuandja vajab kindlust selle osas, et oled võimeline finantskohustusi täitma enne kui laen väljastatakse.
 4. Kas mul on piisavalt hea krediidireiting? Sul võib tekkida raskusi väikelaenu saamisega juhul kui sul on olnud varasemaid probleeme maksekäitumisega.

Miks mitte lihtsalt kasutada krediitkaarti?

See on alati variant, kuid võib sulle lõpuks märksa kallimaks osutuda kui su eesmärgiks on ühe suurema kulutuse katmine laenuga. Väikelaenudel on tavaliselt märksa madalamad intressimäärad kui krediitkaartidel.

Paljud inimesed kasutavad väikelaene koguni kallimate laenukohustuste tasumiseks madalama intressimääraga.

Kui vajad raha kohe või soovid teha vaid väikest ostu, sobib krediitkaart selleks hästi, kuna väikelaenude taotlusprotsess võib olla aeganõudev.

Krediitkaarte võib ka kasutada reeglina enamatel eesmärkidel kui väikelaene (näiteks õppekulude katmiseks).

Soovin väikelaenu - kust peale hakata?

Sul on suur hulk laenupakkujaid kelle vahel valida. Küll aga on sul realistlikult suuremad tõenäosused siis kui sul puuduvad maksehäired ja varasemad kohustused. Väikelaenu saad taodelda internetis või osade laenupakkujate puhul ka laenuandja esindustes.

Online laenuandjad

Need ettevõtted pakuvad tavaliselt lihtsaid taotlusprotsesse otse internetist, et saaksid mugavalt ja kiirelt raha kätte. Kui taotlus vastu võetakse, kantakse raha sinu pangakontole reeglina ühe tööpäeva jooksul. Interneti teenusepakkujatel on reeglina paindlikumad laenukriteeriumid kui näiteks pankadel. Mõnedele laenupakkujatele sobib koguni see kui kasutad väikelaenu teiste laenukohustuste tasumiseks.

Pangad

Üks variantidest on väikelaenu taodelda pangast millega sul on juba pikaajaline kogemus ning kliendisuhe. Pangad on rohkem traditsioonilised laenupakkujad, kuid nende taotlusprotsessid võivad väga pikale venida ning nende laenutingimused on tavaliselt märksa rangemad kui teistel laenuandjatel. Reeglina ei ole pangad valmis väljastama laene kehva makseajalooga klientidele.

Ühisrahastus

Kõige uuemat tüüpi väikelaenu toode finantsturul on ühisrahastus (näiteks Bondora ja Omaraha). Need ettevõtted tegutsevad justkui vahendajana investorite ning laenuhuviliste vahel – investorid suunavad ettevõttesse raha, mida ühisrahastusplatvorm laenutaotlejatele väljastab. Ühisrahastuse kaudu laenu saamise protsess on väga sarnane online laenuandjatele – tegu on täienisti digitaalse tootega.

Oluline info: Väikelaenu taotlemine pangast

Väikelaenude taotlemine pankadest võib olla küll traditsiooniline valik, kuid see pole alati parim lahendus. Pankadel on reeglina väga ranged laenutingimused, taotlusprotsess võib võtta nädalaid ning pakutavad intressid on kohati isegi kõrgemad kui internetipõhistel laenuandjatel.

Tihti arvatakse, et pangad on rohkem usaldusväärsed, kuid see pole alati tõsi – klienditeenindus on pankades tihtipeale kehvem kui väiksematel laenuandjatel.

Kui kallid on väikelaenud?

Väikelaenu kalliduse määravad kolm peamist faktorit: intressimäär, teenustasud ja laenuperiood.

 • Intressimäär. See on tasu mida laenuandja laenumaksetega saab selle eest, et on sulle raha laenanud ja on reeglina määratletud protsendina laenu summast.
 • Teenustasud. Laenuandjad võivad lisaks intressile võtta tasusid ka näiteks lepingu vormistamise, laenu halduse, hilinenud maksete või sularahas väljamaksete eest.
 • Laenuperiood. Sinu laenuperiood määrab selle mis ajaperioodi vältel oled kohustatud laenatud raha tagasi maksma. Sellest kas valid lühikese või pika laenuperioodi sõltub tihtipeale ka makstav intress. Tüüpiliselt on pikaajalistel laenudel madalamad intressid kuid kõrgem kogukulu.

Krediidi kulukuse määr on hea näitaja mille järgi laenu kallidust hinnata. See näitab sulle laenu kogukulu aastas. Krediidi kulukuse märra hulka ei ole arvestatud trahve, võlateateid jms erakorralisi kulusid.

Kuidas võivad väikelaenud mõjutada minu krediidireitingut?

Väikelaenud võivad omada nii negatiivset kui positiivset mõju sinu krediidireitingule. Juhul kui tasud kõik laenumaksed õigeaegselt, vastavalt maksegraafikule, võib väikelaenu võtmine sinu krediidireitingule positiivselt mõjuda.
Küll aga võib võetud laen omada ka negatiivset mõju näiteks juhul kui laenumaksetega hilined ning maksehäireregistrisse satud.

 • Võrdle turul olevaid teenusepakkujaid
  Interneti laenuandjad võivad pakkuda laia valikut laenutooteid mis sobivad sinu vajadustele paremini kui laenutooted mida pakub sinu pank.
 • Maksa võimalusel ära varasemad kohustused
  Enne kui võtad uue laenu, maksa võimalusel ära varasemad kohustused, kuna sellest võib oleneda sulle pakutav intressimäär – mida vähem on sul olemasolevaid kohustusi, seda suurem tõenäosus on saada odavam intressimäär.
 • Taotle vaid summat mida sul päriselt vaja on
  Laenusumma mõjutab otseselt sulle pakutavat intressimäära, seega taotle vaid summat mida sul tegelikult vaja on.

Mille järgi hinnata väikelaenu pakkumisi?

Erinevatel väikelaenupakkujatel on erinevad laenutingimused ja laenutooted – selleks, et leida parim pakkumine, küsi endalt järgnevad küsimused:

 • Kas ma kvalifitseerun sellele laenule? Ära raiska aega laenutaotlusele kui sa ei vasta pakutava laenu nõuetele.
 • Kas ma saan laenata summat mida mul tarvis on? Kas laenuandja kelle pakkumist kaalud pakub piisavalt suurt või väikest laenusummat sulle sobivale laenuperioodile? Reeglina, mida parem krediidireiting sul on, seda suuremaid laenusummasid sulle võimaldatakse.
 • Kas laenul on konkurentsivõimeline intressimäär? Vaata laenu krediidi kulukuse määra ja võrdle seda teiste konkureerivate laenudega, et leida odavaim laenupakkumine.
 • Millised lisatasud laenule rakenduvad? Paljud laenupakkujad nõuavad tasu näiteks lepingu vormistamise, hilinenud maksete ja laenu halduse eest.
 • Kui kaua pead laenu tagasi maksma? Püüa leida laen mida saad tasuda igakuiste maksetena mida saad endale lubada mitte liiga pikal perioodil. Vastasel korral võid tasuda suurel hulgal intresse pika ajaperioodi vältel.
 • Kas saan laenu kasutada selleks mida mul tarvis on? Väikelaene võib kasutada pea igaks otstarbeks, kuid osadel laenuandjatel on piirangud selle osas milleks raha kasutada võib – näiteks võib olla keelatud kasutada väikelaenu investeeringute tegemiseks või õppekulude katmiseks.
 • Kas vajan laenu võtmiseks tagatist? Tagatisega laenude võtmiseks on tarvis panna vara panti – näiteks auto või kodu. Tagatiseta laenude puhul sellist nõuet ei ole.

Mida hindavad laenuandjad taotlejate puhul?

Laenuandjad võtavad laene väljastades riski. Seetõttu rakendatakse taotlejatele nõudeid, et neid riske maandada. Järgnevalt on välja toodud mõned tavapärased nõuded laenu taotlejatele:

 • Hea krediidireiting. Enamus laenuandjaid hindavad taotlejate puhul varasemat maksekäitumist ja maksehäirete puudumist.
 • Madal laenumaksete osakaal sissetulekutest. Saad arvutada oma laenumaksete osakaalu sisse tulekust jagades sinu igakuised laenumaksed oma igakuiste sissetulekutega. Laenuandjad hindavad selle põhjal seda kas oled realistlikult võimeline võtma täiendavaid finantskohustusi. Üldistades võiks sihtida vähem kui 30% laenumaksete osakaalu sissetulekust.
 • Tööhõive staatus. Enamus laenuandjatest nõuab taotlejatelt töökoha olemasolu. Mõnedel laenupakkujatel on nõuded ka sissetulekute osas mis võivad endas sisaldada nii palka, alimente kui pensionit.
 • Eesti kodakondsus või residentsus. Eesti laenupakkujad võimaldavad laene vaid Eesti kodakonduse või residentsusega taotlejatele.
 • Vanus üle 18 eluaasta. Kõik laenuandjad ei paku laene alates 18. eluaastast, kuid miinimumiga laene taodeldes Eesti laenuandjate lõikes on 18 aastat.

Laenutaotluse esitamiseks vajalik info

Taotlusprotsess erineb laenuandjate vahel, kuid enamasti on taotlemiseks tarvis järgnevat:

 • Isikutuvastuseks ametlikku isikutunnistust (pass, ID-kaart või juhiluba)
 • Isikukoodi ja sünnikuupäeva
 • Sissetuleku tõend
 • Pangakonto number
 • Isiklik e-maili konto
 • Isiklik telefoninumber

Kuidas taodelda väikelaenu?

Samm 1: Selgita välja kui palju raha soovid laenata
Esimese asjana peaksid selgusele jõudma selle osas kui palju raha sul laenata on vaja. Laenates liiga vähe või liiga palju võib tähendada, et sa ei suuda katta planeeritud kulusid või sul jääb kätte üleliigne raha mille pealt pead tasuma ebavajalikke intresse.

Samm 2: Vali laenutüüp
Eestis pakutakse erinevat tüüpi laenutooteid nagu näiteks kiirlaenud, krediidikontod, autolaenud. Püüa jõuda selgusele selle osas milline laenutoode sinu eesmärkide täitmiseks kõige sobilikum on. Sellest võib oleneda see kui kiiresti raha kätte saad, kui suure summa saad laenata ning kui suurt intressi laenu pealt maksma pead.

Samm 3: Võrdle laenupakkumisi
Esimene laenuandja kelle peale satud ei pruugi sulle teha parimat pakkumist. Võrdle erinevate laenuandjate pakutavaid teenuseid, vaata näitajaid nagu KKM, teenustasud, väljamakseteks kuluv aeg ja laenuperiood. Loe kindlasti laenu nõudeid, et olla kindel, et vastad laenuandja seatud tingimustele.
Kui oled valikut tegemas paari eelistatuma laenuandja vahel, tasuks taotlus esitada mitmele laenuandjale, et saada selgust selle osas milliseks kujunevad iga laenuandjaga täpsemad kulud, sulle pakutavad intressid ja tingimused. Selliselt toimides saad parema ülevaate sulle pakutavatest võimalustest.

Samm 4: Esita taotlus
Väikelaenu taotlemine on reeglina kiire ja lihtne protsess mis käib järgnevalt:
Sisesta isiklikud andmed. Tavaliselt pead laenutaotlust täites laenuandjaga jagama oma kontaktinfot, pangainfot, isikukoodi ning võimalik, et ka isikutuvastuse tarbeks end valideerima id-kaardi, smart-ID või panga kaudu.
Laenutaotlus. Selles stadiumis määratled soovitava summa ja laenuperioodi. Paljud laenuandjad võimaldavad taotluse esitamist internetis, seega taotlemiseks laenuandja juurde kohale ei ole tarvis minna.
Laenuleping. Juhul kui su taotlus vastu võetakse, on tarvis laenuleping allkirjastada ningi laenutingimustele nõusolek anda.

Samm 5: Raha kantakse sinu pangakontole
Paljud laenupakkujad nõuavad, et omaksid enda nimel olevat pangakontot mõnes Eestis registreeritud pangas, et raha sinu pangakontole ülekandena saata.

Samm 6: Kasuta raha otstarbekalt
Kui võtad laenu millegi spetsiifilise tarbeks nagu auto ostmine või laenude konsolideerimine, võib laenuandja raha saata otse ettevõttele kellele saatmiseks raha mõeldud on. Kui võtad üldistel tingimustel väikelaenu, saadetakse raha otse sinu pangakontole ning saad seda kasutada selliselt nagu planeerinud oled.

Samm 7: Tasu laenumaksed õigeagselt
On oluline, et tasuksid laenumaksed õigeaegselt, et hoiduda maksehäireregistrisse sattumist ja lisatasusid laenuandja poolt.

Väikelaenu tagasi maksmine

Niisiis, sinu taotlus on vastu võetud ja oled raha oma kontole saanud. Enam polegi millegi pärast muretseda, eks? Mitte päris, nüüd on oluline kinni pidada lepingujärgsetest kohustustest ning laenumaksed õigeagselt sooritada.

Võimaluse korral seadista laenumaksete tasumiseks püsikorraldus, et vältida olukorda kus unustad ülekande õigeagselt teha ning mille tõttu võid sattuda olukorda kus pead tasuma täiendavaid tasusid.

Ära pelga laenuandjaga ühenduses püsimist
Juhul kui peaksid sattuma makseraskustesse või sul tekib küsimuse laenumaksete osas, ära pelga võtta ühendust oma laenuandjaga ning välja selgitada kuidas olukord lahendada. Kõige kiirem moodus laenuandjaga kontakti saada on ilmselt telefonikõne kaudu.

Maksa ära laen enneaegselt
Enamustel väikelaenudest tuleb tasuda enamus laenuintressidest esimeste kuude vältel. Uuri kas su laenuandja võib sind trahvida laenulepingu enneaegse lõpetamise eest ning kui mitte, võid intresside näol suuresti säästa kui laenu ennetähtaegselt tagasi maksad.

Laenu ennetähtaegse tagasimaksega kaasnevad ka teised hüved: vabaned kiiremini laenudest ning parandad oma laenude osakaalu sissetulekust.

Juhul kui kaalud laenu ennetähtaegset tagasimakset, võta eelnevalt ühendust laenuandjaga, et vältida üllatusi trahvide või täiendavate tasude näol.

Korduma kippuvad küsimused väikelaenude kohta

Kui palju raha on võimalik väikelaenuga laenata?
Tüüpiliselt langevad väikelaenude summad vahemikku 500 € kuni 10 000€, kuid leidub ka erandeid.

Mul on halb krediidireiting – kas mul on siiski võimalik väikelaenu saada?
Jah, kuigi su võimalused on piiratud ning sulle pakutavad tingimused võivad osutuda ebasoodsateks. Kui vajad raha kiiresti, võid kaaluda krediidikontot või kiirlaene.

Kust leian parima väikelaenu?
Parim väikelaen sinu jaoks sõltub sellest kui palju soovid laenata, kui kiiresti vajad raha ning millistele laenudele sa kvalifitseerud. Võrdle intressimäärasid, laenusummasid ja väljamakse perioode.

Kui kiiresti väikelaenu taotlus vastu võetakse?
Mõned laenuandjad saavad sulle vastuse anda vaid mõne minutiga, kuid üldjuhul tasuks arvestada ühe tööpäevaga, et raha arvele saada. Taotlusprotsessi pikkuse kohta võid alati küsida laenuandjalt kelle laenutooted sulle huvi pakuvad.

Mis vahe on intressimääral ja krediidi kulukuse määral?
Kui intressimäär näitab seda kui palju laenuandja tasu võtab selle eest, et sulle raha laenata, siis KKM väljendab laenu kogukulu koos intresside ja kõikvõimalike teenustasudega.

Kas saan võtta väikelaenu selleks, et seda raha investeerida?
Saad, kuid tasub märkida, et arvestades väikelaenude intresse, võib investeeringu pealt kasumi teenimine osutuda väga suureks väljakutseks ning meie seisukoht on, et soovitame laenude võtmisest investeerimiseks pigem hoiduda.

Kuidas saada madala intressiga väikelaenu?
Kahjuks ei ole ühte konkreetset moodust kuidas saada võimalikult madala intressiga laenu. Selleks, et luua parimad tingimused hea intressiga laenu saamiseks püüa vabaneda võimalikult paljudest varasematest kohustustest, veendu, et vastaksid laenuandja nõuetele ning hoidu laenumaksetega hilinemisest (ka olemasolevate kohustuste puhul).

Mis on tüüpiline väikelaenu intress?
Laenuintressid erinevad laenuandjate lõikes märgatavalt, kuid keskeltläbi jääb krediidikulukuse määr reeglina 20-40% vahemikku.

Kes pakub parimat intressi väikelaenudele?
Sinu laenuintress sõltub paljudest asjaoludest nagu sinu maksekäitumine, finantskohustuste maht, sissetulek, laenusumma ja laenuperiood. Üldiseid laenu kulukuse määrasid näed meie laenuvõrdluse tabelis.

Kas väikelaenud mõjuvad negatiivselt minu krediidireitingule?
Mitte ilmtingimata – seni kuni tasud laenumakseid maksegraafiku järgi korrapäraselt, mõjuvad väikelaenud sinu krediidireitingule pigem positiivselt.

Kui pikaks ajaks on võimalik väikelaenu võtta?
Enamik laenuandjaid pakuvad väikelaene vahemikus vähemalt 3 kuud kuni 3 aastat.

Mis on maksimaalne väikelaenu summa?
Maksimaalne laenusumma sõltub suuresti laenuandjast, kuid reeglina on võimalik laenata kuni 10 000€.

Mis juhtub kui kulutan raha millekski muuks kui see mille tarbeks laen väljastati?
Kui võtad väikelaenu, võib juhtuda olukord kus sulle väljastatakse rohkem raha kui sul tegelikult vaja oli. Kas võid sellisel juhul raha kulutada nii nagu soovid? See sõltub sinu laenulepingust ning laenutüübist mis sulle väljastati. Mõnede laenude puhul, nagu näiteks kodulaenud ja õppelaenud, on seatud piirangud selle osas mille tarbeks raha kulutada võib ning sellisel juhul on keeruline raha ebaotstarbekalt kulutada. Teistel juhtudel võib sul olla täiesti vaba voli raha kasutamise üle – kõik on sõltuv sulle seatud laenutingimustest.